Czy opłaca się wcześniej spłacać kredyt we frankach ? - Kredyty frankowe - pomoc frankowiczom, odfrankowienie kredytu - Kancelaria frankowa Warszawa

    You are currently here!
  • Home
  • Bez kategorii Czy opłaca się wcześniej spłacać kredyt we frankach ?

Czy opłaca się wcześniej spłacać kredyt we frankach ?

2023-06-26 Kancelaria Comments Off

Początkowo było to bardzo korzystne rozwiązanie, szczególnie do momentu, gdy była to waluta ze sztywnym kursem utrzymywanym przez Szwajcarski Bank Centralny. Wzrost wartości zadłużenia oraz wysokości rat kredytowych, do których przyczyniły się także same treści zawieranych z bankami umów, sprawiają jednak, że wiele osób zastanawia się dziś, w jaki sposób mogą uwolnić się od problemu. Naturalnym rozwiązaniem, by zapomnieć wreszcie o strachu przed kolejnymi wzrostami franka szwajcarskiego, wydaje się być wcześniejsza spłata kredytu. 

Czy to się jednak opłaca? 

Zalety wcześniejszej spłaty kredytu we frankach Jeśli wcześniej spłacimy nasze zobowiązanie wobec banku, z pewnością odciążymy nie tylko domowy budżet, lecz także własną głowę. W końcu brak zadłużenia to bez wątpienia niezwykle korzystna sytuacja i finansowa, i psychiczna. Dodatkowo poza brakiem konieczności uwzględniania w domowych wydatkach kolejnych rat zaoszczędzimy również na odsetkach. Szczególnie, jeśli marża banku była wysoka. Co więcej, wcześniejsza spłata kredytu we frankach to także czysta hipoteka, a co za tym idzie, wzrost wartości naszej nieruchomości. Wady wcześniejszej spłaty kredytu we frankach. Ze względu na obecną sytuację na świecie kurs franka szwajcarskiego cały czas utrzymuje się na wysokim poziomie. Prognozy również nie są optymistyczne i nie zakładają spadków, opowiadając się raczej za dalszymi wzrostami franka. Wcześniejsza spłata kredytu będzie oznaczać więc duże straty właśnie ze względu na różnice w kursach. Pomysł ten wydaje się z tej perspektywy szczególnie niekorzystny także ze względu na stosunkowo niskie oprocentowanie kredytów udzielonych we frankach. Zanim spłacisz kredyt we frankach sprawdź umowę! Duża część umów zawiera klauzule abuzywne, które mogą stanowić obecnie podstawę do odfrankowania kredytu lub też całkowitego unieważnienia umowy. W przypadku unieważnienia umowy zwrócić trzeba wyłącznie udzieloną przez bank kwotę – bez odsetek oraz wszelkich kosztów okołokredytowych. Może się więc okazać, że suma, którą do tej pory przelaliśmy na konto banku, pokrywa już tę kwotę lub niewiele będzie brakować, by spłacić całość.